Metsa uuendamine

VIRUMAA METSAÜHISTU KAASABIL TELLI JÄRGMISEID METSAUUENDUSLIKKE TÖID:

Maapinna ettevalmistamine – Maapinda valmistatakse ette nii külvi kui ka istutamise eel, aga ka siis, kui on soov kaasa aidata metsa looduslikule uuenemisele. Nii on istutatud või tärkaval puutaimel vähem konkurente ja ka metsaomanikul on lihtsam hiljem noort metsa hooldades leida puutaimi üles. 

Taimed – Virumaa Metsaühistu kaudu on võimalik tellida kevadiseks või sügiseks istutamiseks metsataimi. Samuti saab Metsaühistust ka soovitusi taimevalikul ja abi tellimisel. 

Istutamine – Kui metsaomanikul ei ole aega planeerida oma kinnistule taimede istutamist, siis ühistu kaudu on võimalik töid tellida. 

Kultuurihooldus – Kultuurihooldamise eesmärgiks on parandada uue metsapõlvkonna valgus- ja toitetingimusi. Kultuurihoolduse käigus lõigatakse või tallatakse konkureeriv rohttaimestik ja/või kiirekasvulised puu- ja põõsaliigid, mis takistavad rajatud kultuuri kasvama minemist. Metsaühistu kaasabil on võimalik tellida teenusena kultuuri hooldamist. 

Kõikidele metsa uuenduslikele töödele on võimalik taotleda Virumaa Metsaühistu kaasabil ka metsa uuendamise toetust.  

METSA KAITSMINE

Metsa kaitsmine kaasneb kõikide eelnimetutud teenustega. Kaitseme metsa, kasutades õigeid töövõtteid ja kaitseme metsaomanikke, seistes metsaomanike õiguste eest.